Our Recruitment Policy

Uygulamalarımız ile meslektaş ve çalışma arkadaşlarımızın yaptıkları işten ve işyerinden memnuniyetlerini sağlamak insan kaynakları politikamızın temel taşıdır. Uzun vadeli iyi bir iş ilişkisi içinde karşılıklı güvenle kazanarak çalışabilmek için işe alım sürecimizi yürütürken;

• Çalışanlarımızla ortak hedefler doğrultusunda uzun süreli iyi bir iş ilişki hedeflendiğinden öncelikle kurum içinden gelişim gösteren çalışanlar görevlendirilirler.

• Kurum dışından işe alımda, başvurular arasından pozisyona uygun görülen adaylar mülakata alınır, genel yetenek, kişilik testleri , yabancı dil testleri uygulanır ve uygun adayların referans kontrolü yapılır. Tüm sonuçları uygun bulunan aday için ilgili bölüm sorumlusunun görüşü alınarak yönetim onayı ile yeni ekip üyemiz belirlenir.

Mesco olarak üniversitelerin Denizcilik ve Lojistik bölümlerinde eğitim almakta olan öğrencilere uzun dönem staj imkanı sağlamakta ve bünyemizde her yıl mutlaka stajyerler istihdam etmekteyiz. Sektörümüze istihdam sağlarken de sektörel eğitimler almış personeller ilk tercihimiz olmaktadır.