Mermer Taşımacılığı

 

Dünyanın en zengin doğal taş oluşumlarının bulunduğu Alp – Himalaya kuşağında yer alan Türkiye, çok çeşitli ve büyük miktarda mermer rezervine sahiptir. Türkiye, bu kaynaklara ek olarak gelişmekte olan sanayisi ve üretimde kullandığı teknoloji ile dünyanın en önemli doğal taş üreticileri arasında yer almaktadır.

MESCO ULUSLARARASI TAŞIMACILIK olarak, Ham Blok Mermer ve işlenmiş mermer taşımacılığında, Türkiye’nin sayılı lojistik firmaları arasında yer almaktayız. Uzun yıllardan bu yana, bir çok mermer ocağı işletmecisinin ihracat ve ithalat yüklemelerini özellikle; Çin, Hindistan, Güneydoğu Asya ülkeleri, Ortadoğu ve Amerika limanlarına organize etmekteyiz.

Blok olarak ocaklardan limanlara sevk edilen mermer taşların, uygun zamanlama ile limanlarda olması için gerekli operasyonel ayarlamalar, dolum sırasında firmalara destek vermek, gemilerin stabilitesi ile ilgili kuralları iyi bilmek ve sonrasında yükleme yaptığımız ülkelerin gümrük kurallarına uygun evraksal süreci tamamlamak bizim başlıca işlerimizdendir. Tüm bu işlerinizde size destek olurken, deniz navlunu anlaşmalarımızı, yüksek hacimli işlerimiz için yapmakta olmamız sebebi ile, siz değerli müşterilerimize en uygun fiyatları sağlayabilmekteyiz.

Firmamızın taşımalarının başında BLOK MERMER, EBATLI MERMER ve GRANİT LEVHA yüklemeleri gelmektedir.

Ülkemizde, bu denli hızlı büyüyen MERMER potansiyeline hizmet edebilmek adına MESCO olarak;
– özel navlun kontratları yaparak en uygun seviyelerde taşıma ücretleri sağlamak,
– yükleme operasyonu işleyişi anlamında her zaman ihracatçının / ithalatçının işlerini kolaylaştırmak,
– dökümantasyonel süreçte deneyimlerimiz ile hatasız, hızlı para dönüşlerine destek olmak,
– gümrük açısından sorun yaşamamanız için eksiksiz bilgilerle çalışmak
gibi hizmetleri, değerli Mermer ticareti yapan müşterilerimize sağlamak en önemli görevlerimizdendir.